Facebook pixel
Dlažby

Dlažby patria už od nepamäti k bežným podlahovým krytinám. Tento koncept je preverený stovkami rokov, keď sa začali používať v honosných kráľovských sidlach, postupne sa však stali bežnou súčasťou priemyselných objektov, námestí či našich domácností. Svoju obľubu si získali najmä vďaka svojej mechanickej odolnosti, dlhej životnosti, jednoduchej ...

Dlažby patria už od nepamäti k bežným podlahovým krytinám. Tento koncept je preverený stovkami rokov, keď sa začali používať v honosných kráľovských sidlach, postupne sa však stali bežnou súčasťou priemyselných objektov, námestí či našich domácností. Svoju obľubu si získali najmä vďaka svojej mechanickej odolnosti, dlhej životnosti, jednoduchej údržbe a v prípade exteriérových typov aj odolnosti voči mrazom. 

Na výber máte klasické či gresové dlažby, popri klasických formátoch aj veľkoformátové dlažby, ktoré prinesú do priestoru jemnejšie línie a stovky rôznych dizajnov, výber záleží už len na vašich predstavách a vkuse. Popri jedno a viac farebných dizajnoch sú k dispozícii aj rôzne imitácie prírodných materiálov ako drevo, tehla, mramor či betón, vďaka čomu môžete mať doma overený koncept v dizajne drahých a luxusných materiálov.

V našej ponuke nájdete dlažby známych výrobcov ako Star Gres, Cerrad, Opoczno, Ceramika Color, Ceramika Gres a mnohých ďalších.

Viac

Dlažby 

Dlažby patria už od nepamäti k bežným podlahovým krytinám. Tento koncept je preverený stovkami rokov, keď sa začali používať v honosných kráľovských sidlach, postupne sa však stali bežnou súčasťou priemyselných objektov, námestí či našich domácností. Svoju obľubu si získali najmä vďaka svojej mechanickej odolnosti, dlhej životnosti, jednoduchej údržbe a v prípade exteriérových typov aj odolnosti voči mrazom. 

Na výber máte klasické či gresové dlažby, popri klasických formátoch aj veľkoformátové dlažby, ktoré prinesú do priestoru jemnejšie línie a stovky rôznych dizajnov, výber záleží už len na vašich predstavách a vkuse. Popri jedno a viac farebných dizajnoch sú k dispozícii aj rôzne imitácie prírodných materiálov ako drevo, tehla, mramor či betón, vďaka čomu môžete mať doma overený koncept v dizajne drahých a luxusných materiálov.

V našej ponuke nájdete dlažby známych výrobcov ako Star Gres, Cerrad, Opoczno, Ceramika Color, Ceramika Gres a mnohých ďalších.Podkategórie

 • V niektorých prípadoch sa hodí, ak je časť exteriéru pokrytá kvalitnou dlažbou. Nech už je váš dôvod praktický, estetický alebo kombinácia oboch, u nás si môžete vyberať dlažby známych výrobcov ako Star Gres, Cersanit, Opoczno, Ceramika Cersanit. 

  Dlažby do exteriéru majú vynikajúcu odolnosť voči mechanickému poškodeniu a sú jednoduché na údržbu. Čím sa ale líšia od interiérových dlažieb, je ich odolnosť voči mrazu a ďalším poveternostným vplyvom ako dážď, sneh či krupobitie, ktorým budú čeliť počas celej svojej životnosti. Bez ohľadu na to, či ju použijete na balkóne, terase, v altánku alebo v prístrešku pre auto. Na schody bude zase vhodný typ s protišmykovou úpravou.


  Neodmysliteľným plusom je množstvo ponúkaných dizajnov. Od jednoduchých jednofarebných, cez vzorované ladiace k fasádnym obkladom až po imitáciu prírodných materiálov ako drevo, betón či mramor. A to všetko hlavne preto, aby sme vyhoveli vášmu vkusu a predstavám o modernom a štýlovom bývaní.

 • Dlažby sa ako podlahová krytina používajú už od nepamäti a svoje nezastupiteľné miesto našli aj v interiéroch. Je to najmä vďaka ich výborným vlastnostiam, medzi ktoré nevyhnutne patrí odolnosť voči mechanickému poškodeniu či jednoduchá údržba. Nesmieme zabúdať ani na dizajnovú stránku, vďaka čomu perfektne zapadnú do interiéru a budú ladiť s najrôznejšími obkladmi v miestnosti, či sa bude jednať o jednofarebné, s motívom alebo pôjde o imitáciu prírodných materiálov. Tiež máte na výber z viacerých veľkostí jednotlivých dlaždíc, čím môžete dať svojmu priestoru optické členenie či čistejšie línie, presne podľa vášho vkusu.

  Okrem dizajnu je dôležité myslieť na to, či bude dlažba v kúpeľni, kuchyni či niektorej z obytných miestností. Jednotlivé typy sa od seba môžu líšiť v drobných detailoch a pri nesprávnom použití by vás mohli pripraviť o časť komfortu.

  Vyberať si môžete z výrobkov známych výrobcov Star Gres, Paradyz, Opoczno, Ceramstic, Cerrad a mnohých ďalších.

 • Ako už názov napovedá, technické dlažby nájdu najčastejšie využitie v technických miestnostiach, výrobných halách či v miestach, kde sa očakáva zvýšený pohyb osôb a strojov. Samozrejme, svoje využitie nájdu aj inde, ako napríklad v garáži či v okolí bazéna, ale aj ďalších miestach v interiéri aj exteriéri.

  Oproti ostatným typom sa líšia nenasiakavosťou, čo zvyšuje jej odolnosť voči mrazom, schopnosťou odolávať vysokému zaťaženiu a tiež sú protisklzové. Rovnako si však zachovávajú vysokú mechanickú odolnosť a jednoduchú údržbu, čo je spoločným menovateľom všetkých typov dlažieb. Ak vám aj v tomto prípade záleží na dizajne, neostanete sklamaní - na výber máte viacero farebných prevedení.

  Aj technické dlažby prinášame v overenej kvalite a len od výrobcov, s ktorými máme dlhodobo viac než dobré skúsenosti. Preto tu nechýbajú značky ako Cersanit, Opoczno či Star Gres.

 • Keramické dlažby s hrúbkou 20 mm najčastejšie nachádzajú využitie v exteriéroch. Vďaka svojej hrúbke v sebe spájajú výhody všetkých typov dlažieb. Rozhodne sem patrí odolnosť voči mrazom a ďalším poveternostným vplyvom, výborné protišmykové vlastnosti či tiež odolnosť voči veľkému zaťaženiu podobne, ako pri technických dlažbách. Väčšina týchto dlaždíc sa vyrába aj v štandardnom 10 mm prevedení, vďaka čomu ich dokážete dokonale zladiť s interiérovou dlažbou a obkladmi.

  Nesmieme zabudnúť ani na spôsob inštalácie. Ten je veľmi jednoduchý a zvládne ho úplne každý. Jednotlivé dlaždice môžete voľne položiť do trávy či štrku, na výškovo nastaviteľné terče či klasicky napevno pomocou stavebnej chémie. Rovnako, ako pri všetkých typoch dlažieb, na výber máte množstvo farebných kombinácií, štruktúr či imitácií dreva, kameňa alebo betónu s rôznymi štruktúrami a rozmermi. Všetko preto, aby sme dokázali vyhovieť vášmu vkusu.

  Vďaka výrobcom Marazzi, ABK a Star Gres nájdete tieto 2 cm hrubé dlaždice aj v našej ponuke.

 • Veľkoformátové dlaždice postupne získavajú na popularite a stretávame sa s nimi čoraz častejšie. Využitie nachádzajú ako v interiéroch, tak aj v exteriéroch a možnosti ich použitia sú prakticky neobmedzené - kúpeľňa, kuchyňa, obývacia izba, kancelárie či balkóny a terasy. Využiť ich môžete skutočne kdekoľvek.

  Ale prečo sú také obľúbené? Dizajnu a technickým potrebám miestností dávajú nové, doteraz nepoznané možnosti. Svojim prevedením dokonale pripomínajú prírodné materiály ako drevo, betón či mramor a dajú tak vyniknúť ich štruktúre vďaka minimalizácií potrebných škár. Zvlášť vhodné sú k použitiu v malých miestnostiach, ktoré vďaka svojej veľkosti opticky zväčšia a zjednotia interiér. Ako sme už spomenuli, vďaka ich veľkosti dochádza k minimalizácii množstva škár medzi jednotlivými dlaždicami, pri vybraných typoch sú prakticky neviditeľné. Ostatné vlastnosti ako odolnosť a jednoduchá údržba sú úplne rovnaké ako pri menších formátoch.

 • Drevené podlahy v miestnostiach sú skutočne krásne a prinášajú do vášho priestoru kúsok prírody. Sú však veľmi náročné na údržbu a tiež nemusia byť cenovo dostupné úplne pre každého. Preto je výhodným riešením ich nahradenie dlaždicami, ktoré drevo verne imitujú. Jediným obmedzením pri ich použití je vaša fantázia.

  Na rozdiel od drevenej podlahy sú vhodné k použitiu aj vo vlhkejších miestnostiach ako sú kúpeľne a kuchyne, a tiež v kombinácii s podlahovým kúrením, vďaka čomu dosiahnete príjemnú teplotu, ako keby ste mali na zemi skutočné drevo. Dlaždice si zachovávajú svoje typické vlastnosti ako vysoká odolnosť a jednoduché čistenie a údržba. Keďže sa tieto dlaždice vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach, výborne k ním dokážete doladiť nábytok.

  Dlažbu s imitáciou dreva môžete mať vo svojej domácnosti vďaka výrobcom Cerrad, Star Gres, Ceramika Color či Paradyz.

 • Kameň sprevádza naše obydlia od prvopočiatkov a je v podstate prvý materiál, ktorý sa v ľudských obydliach objavil. Postupne sa však transformoval zo stavebného na dekoratívny materiál.

  Štruktúra kameňa najlepšie vynikne na veľkoformátových dlaždiciach, ktoré minimalizujú škáry a dajú tak vyniknúť detailom. Je skutočne len na vás, či si bývanie zariaďujete v modernom, industriálnom alebo škandinávskom štýle. Vďaka širokej palete farieb a vzorov si ho dokážete zariadiť presne podľa vašich predstáv. Rovnako tak záleží len na vašich preferenciách, či si pod túto dlažbu necháte nainštalovať podlahové kúrenie a po vylezení z teplého kúpeľa sa budete cítiť ako na slnkom vyhriatej pláži. Vďaka typickým vlastnostiam dlažieb sa môžete tešiť na dlhú životnosť a údržbu, ktorá zaberie sotva pár minút. Sú vhodné k použitiu ako v interiéroch, tak vo vonkajšom prostredí.

 • Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že je betón príliš chladný materiál, nie je to pravda. Vďaka rôznym prevedeniam si môžete vybrať farbu podľa vašich potrieb a vhodne tak doplniť zbytok interiéru či exteriéru. Štruktúra betónu na dlažbe vynikne najlepšie pri veľkoformátových dlaždiciach, pri ktorých sú minimalizované škáry, ktoré by inak narušovali jednoliaty dizajn.

  V závislosti od vašich preferencií ju môžete využiť ako interiérové dlažby v prakticky všetkých miestnostiach bytu či domu. Vďaka svojej jemnej štruktúre nenarúša, práve naopak, skvele dopĺňa dizajn interiéru. Exteriérové dlažby s imitáciou betónu sa líšia hlavne svojimi vlastnosťami, keď sú odolné voči poveternostným podmienkam a s protišmykovou úpravou. Skvelé využitie nájdu na balkónoch, terasách či schodiskách. Aj pri dlažbách s imitáciou prírodných materiálov sú zachované charakteristické vlastnosti ako vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu či jednoduchá údržba.

 • Mramor je už odpradávna považovaný za luxusný materiál, ktorý si len málokto môže dovoliť. Našťastie tu je riešenie v podobe dlažby s jeho imitáciou, ktorá je na prvý pohľad nerozoznateľná a cenovo oveľa dostupnejšia. Vynikajúco doplní interiér vášho nového, či práve rekonštruovaného bytu alebo domu.

  Dlažby s imitáciou mramoru sú dostupné v interiérovom aj exteriérovom prevedení, pričom vonkajšia verzia sa líši najmä svojou schopnosťou odolať mrazom, prípadne môže mať špeciálnu protišmykovú úpravu. Inak sú na nerozoznanie a vy tak nemusíte robiť žiadne kompromisy. Pri ich použití je jediným limitujúcim faktorom vaša predstavivosť, pričom sa budú skvele vynímať v ktorejkoľvek miestnosti. K dispozícii sú vo viacerých farebných prevedeniach s rôznymi motívmi, ktoré najlepšie vyniknú na veľkoformátových dlaždiciach.

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 621 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 621 položiek